» » Ansambli Autokton "Rugova" - Duet Kavallash

Ansambli Autokton "Rugova" - Duet Kavallash mp3 album

Ansambli Autokton "Rugova" - Duet Kavallash mp3 album
 • Performer: Ansambli Autokton "Rugova"
 • Title: Duet Kavallash
 • Genre: World & Country
 • Date of release: 1974
 • Music style: Folk
 • MP3 size: 1498 mb
 • FLAC size 1392 mb
 • Formats AUD AC3 TTA DXD APE MMF ASF

Ansambli Autokton "Rugova", Grupi I Këngëtarëve Mashkuj, Grupi I Këngëtarëve Të Ansamblit "Rugova". Marketplace 6 For Sale. Ansambli Autokton "Rugova". Duet Kavallash ‎(LP, Album, Gat). Singles & EPs. EP 16315.

About Ansambli Folklorik Autokton. Administratorë: Arlind R. Gjevukaj.

Albanian Folk Music From The Rugova Region (Kosovo). Album: Ansambli Autokton Rugova Kosovo Albanians react to Serbia winning song contest.

Ansambli Folklorik Autokton Rugova. Published on Tue, 06 Dec 2016. Ansambli Folklorik Autokton Rugova. 2 years ago. 200 views. 138 views.

Ansambli Autokton RUGOVA - Oda e Dukagjinit Part2 Limi FILMS Mar 15th 2015 . K views. 1vjetori PAMVARSIS Kosoves New York Ansambli Foklorik "RUGOVA" BigLako2008 Feb 16th 2009 . Ansambli Autokton RUGOVA ne festivalin Gjirokaster 2009 dhe vizitat ne Butrint-Kamera Shaban Lajci Shaban Lajci Nov 21st 2012 .Vallja e Rugoves Mehdi Berisha Jun 4th 2018 .

Take it easy for downloading Asambli song, tracks, single, or music album files. you just tap the downloads or play songs button and then you will be presented some files coming from various server. You just a wait! Asambli "DROPOLI" 1986 Χορευτικο "ΔΕΡΟΠΟΛΗ" 1986. Per here te pare ne Athine Ansambli Folklorik Cipini me rastin e Pashkve ne daten 4 Maj 2013,ne nje koncert madheshtor i organizuar nga Agron Kondi dhe. 2013-07-27 1817:577,062. Related Posts: ASAMBLI CIPINI LIVE KONCERT NGA AGRON KONDI & KUSHTRIM NURAJ . 2013 ATHINE STUDIO GITSA.

Albanian Folk Music From The Rugova Region (Kosovo)Albanian Folklore. Album: Ansambli Autokton Rugova. 1974) Track list: Duet kavallash - 00:00 - 3:01 Kemi pas një adet të keq - 3:03 - 8:20 Besëlidhja e Rugovës - 8:23 - 14:47. Kosova RemixDJ KS Shqip. Our boys in uniform can hold a tune that rivals the Beach Boys!

Tracklist

A1 Duet Kavallash
A2 Kemi Pas Një Adet Të Keq
A3 Besëlidhja E Rugovës
A4 Kënga E Hysen Bajrit
A5 Melodi E Malësorëve
A6 Duet Fleta - Melodi Rugovase
B1 Valija E Rugovës
B2 Boll E Mirë Kundrat Me Thembra
B3 Kënga E Fytit
B4 Loj, Loj, Luani
B5 Kënga E Meta Balit
B6 Kënga E Malësorëve
B7 Kënga E Bajram Currit

Credits

 • Mastered By – ZP*

Barcode and Other Identifiers

 • Matrix / Runout (Runout A): LPY-63013 A 4974 ZP
 • Matrix / Runout (Runout B): LPY-63013 B 4974 ZP
 • Other (Rights Society): SOKOJ
MP3 albums Related at Ansambli Autokton "Rugova" - Duet Kavallash
Contacts | Privacy Policy | DMCA
All rights reserved.
cymru.mosonline.uk © 2016-2019